ua

Зростання цін на новобудови Києва уповільнюється

Столичні девелопери продовжують відновлювати будівництва, а подекуди навіть розпочинають нові об’єкти й черги. При цьому, вартість квадратного метру в новобудовах залишається стабільною.

За даними M4U, в жовтні велися роботи на 185 будівельних майданчиках столиці. Це на 6,9% більше, ніж у вересні, та на 26,3% менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Зростання вартості квадратного метру суттєво уповільнилося й у вересні склало всього 1,7%, середня ціна – 60477 грн.

Якщо останнім часом найбільшу динаміку зростання ми спостерігали в класах комфорт і бізнес, у жовтні найвищий показник – у економкласі, де квадратний метр здорожчав у середньому на 8%, до 33 882 грн. Натомість, середня вартість квартир комфорткласу зросла всього на 2,7%, а бізнескласу – навіть знизилась на 0,5%. Квадратний метр в новобудовах класу еліт зріс у ціні на 2,5%.

“Така ситуація не типова для ринку нерухомості Києва останніх років, але цілком закономірна, – пояснює засновник M4U Володимир Даниленко. – З одного боку, нові атаки на Київ та проблеми з енергетичною інфраструктурою скорочують і без того низький попит. Тож, девелопери намагаються стримувати зростання цін та пропонувати своїм клієнтам привабливі умови покупки. З іншого боку, зростання собівартості будівництва продовжується. В економкласі – найнижча маржинальність, тож девелопери змушені підвищувати ціни, щоб покрити зростання собівартості. Ми очікуємо, що зі стабілізацією ситуації в Києві загалом та зростанням попиту, цінова динаміка знову зміниться”.

Найбільше пропозицій квартир зосереджено в ціновому діапазоні 26 000 – 48 000 грн. Серед них переважають пропозиції комфорткласу. Найбільше об’єктів, які будуються й продаються, як і раніше, розташована в Голосіївському (28 ЖК), Печерському (27 ЖК) та Шевченківському (26 ЖК) районах Києва.