ua

Ринок первинної нерухомості стає дедалі прозорішим

05.03.21

Ринок первинної нерухомості стає дедалі прозорішим. Інтенсивно розвиваються сервіси пошуку житла, перевірки ризикованості об’єктів, публікуються рейтинги житлових комплексів та забудовників, а конкурентний тиск на ринку будівництва сильнішає.

Сьогодні забудовникам як ніколи важливо розуміти цінність власних об’єктів - відносно найближчих конкурентів або окремих сегментів ринку.

Саме глибина розуміння відносної цінності об’єкта на ринку є ключовою у прийнятті правильних та своєчасних рішень. Це стосується як стратегічних рішень на етапах розгляду нових ділянок, при формуванні унікальної торгівельної пропозиції чи визначенню ніші об’єкту на ринку, так і тактичних рішень про зміну цін чи торгових пропозицій”, - зазначає Nick Kotsyuruba, керівник напрямку досліджень і розробок M4U.

Для такого глибокого розуміння забудовнику потрібно мати актуальну та деталізовану інформацію по ринку, на якому він працює.

Часто таку аналітику збирають спеціалісти відділу продажу чи штатні маркетологи. Однак такий підхід часом є несистемним і не гарантує неупередженості та об’єктивності.

Якість даних також може страждати, адже збір та глибока аналітика інформації є дуже ресурсомісткою задачею, вимагає значних часових та фінансових вкладень.

Натомість відповідальний підхід до формування подібної звітності включає:

  • відстеження цін та пропозиції на первинному та вторинному ринках;
  • відслідковування фінансових умов: мінімальних розмірів перших внесків, умов розтермінування, можливості кредитування;
  • відстеження наявності та якості дозвільної документації.

Також забудовник має орієнтуватися в особливостях об’єктів:

  • транспортного сполучення;
  • доступності об’єктів критичної інфраструктури - магазинів, ТРЦ, шкіл, садочків;
  • доступності об’єктів дозвілля (парків, розважальних центрів, кінотеатрів, водойм).

Не менш важливо зважувати вплив негативних чинників:

  • наближеності трас та розв’язок;
  • відстані від залізниць, промислових зон, забруднюючих об’єктів;
  • щільності населення.

«Крім того, варто підключати алгоритми, які дозволяють автоматизувати оцінку залишків у конкурентів та оцінювати якість портфелю у динаміці», - додає Микола Коцюруба.

Очевидно, що якісні збір та обробка таких різноманітних даних для забезпечення інформаційних потреб забудовника потребують автоматизації із самого початку і найкраще реалізуються за допомогою спеціалістів, а не надмірного завантаження штатних співробітників.