en

Як і чому зростають ціни на нерухомість Києва

Аналітики M4U порахували, як змінилася вартість нерухомості в новобудовах Києва з початку 2021 року та проаналізували основні причини такої динаміки. 

Так, за нашими даними, в період з січня по вересень 2021 року середня вартість квадратного метру в новобудовах Києва зросла на 14,2%, й на кінець періоду склала 40 795 грн або $1 517. Порівняно з аналогічним періодом минулого року середня вартість квадратного метру зросла на 19,5%. 

 

img

Зростання цін спостерігається у всіх класах нерухомості, однак динаміка суттєво відрізняється. Найбільш швидкими темпами дорожчає бізнес-клас, де середня ціна з початку року зросла на 22,1%. Квадратний метр у комфорт-класі здорожчав на 19,7%. 

 

img

«Останні півтора року пріоритети покупців нерухомості на первинному ринку змінилися. Все частіше вони віддають перевагу об’єктам комфорт- та бізнес-класу, які мають якісну концепцію, сучасні публічні простори та пропонують додаткові сервіси для мешканців, – коментує засновник M4U Володимир Даниленко. – Попит на такі об’єкти забезпечує зростання цін на них на рівні, що значно перевищує  середній по ринку». 

Нерухомість економ-класу за 9 місяців подорожчала всього на 9,6%, а класу еліт – на 4,6% в гривні. Вартість нерухомості еліт-класу часто визначається у доларах США, тому зміцнення гривні справляє прямий вплив на динаміку цін. Вартість квартир класу еліт в доларовому еквіваленті з початку року зросла на 10%. 

Серед основних чинників, які провокують зростання цін на нерухомість на первинному ринку: 

– зростання інвестиційного попиту, зумовлене відсутністю або відчутно нижчою прибутковістю альтернативних інструментів. 

«Інвестиції в нерухомість забезпечують значно вищу прибутковіть, ніж депозити», – підкреслює Володимир Даниленко. 

– дисбаланс пропозиції та попиту. 

«Некоректне функціонування дозвільної системи протягом останніх двох років, коли дозволи на нове будівництво майже не видавалися, на фоні зростання попиту призвело до того, що в об’єктах, які активно будуються й продаються, розпродано в середньому 68% квартир. На початку року цей показник був на рівні 57%. Це стимулює підвищення цін як на квартири, що залишилися та, відповідно, на нові проекти, які виходять на ринок» – пояснює засновник M4U. 

– зростання собівартості будівництва через здорожчання сировини, будівельних матеріалів та робіт. 

На думку аналітиків, до кінця року тенденція зростання цін збережеться, оскільки зазначені чинники продовжують впливати на ринок. З іншого боку, на ринку вже спостерігається скорочення попиту: за нашими підрахунками, загальна кількість проданих квадратних метрів у 2021 році буде на 5% меншою, ніж у 2020, при цьому їхня сукупна вартість буде приблизно на 10-12% вищою, ніж сукупна вартість квартир, проданих минулого року.