en

Понад 70% пропозиції квартир на первинному ринку Києва – комфорт-класу

06.12.21

Згідно з аналітичними дослідженнями, проведеними фахівцями M4U, майже 72% квартир, виставлених на продаж у житлових комплексах, що знаходяться в активній стадії будівництва, належать до комфорт-класу. Другий за кількістю пропозицій – бізнес-клас, його частка становить 19,5%. Кількість пропозицій економ-класу скоротилася до 6,4%. Пропозиції класу еліт залишаються нішевими та становлять лише 2,2%.

При цьому найвищий показник розпроданості – в економкласі. У таких об'єктах продано 82% квартир. В об'єктах комфорт-класу – 71%. Дещо більший вибір у бізнес-класі, де рівень розпроданості сягає 63%. У будинках класу еліт продано 55% апартаментів.

Об'єкти комфорт-класу демонструють також і найвищий показник зростання цін – за нашими даними, з початку 2021 року ціна зросла на 23,2% у гривні. Квартири бізнес-класу з початку року подорожчали на 21,5%. Зростання в економ-класі, незважаючи на очевидний дефіцит пропозиції, склало всього 7,6%. Квартири класу еліт із початку року подорожчали на 5%.

“За всіма показниками бачимо істотне збільшення частки комфорт-класу. З одного боку, це цілком закономірно – на тлі покупці пандемії стали набагато більше уваги приділяти якості життєвого середовища, – пояснює засновник M4U Володимир Даниленко. – З іншого боку, рівень розпроданості свідчить про дефіцит, одним із наслідків якого є зростання цін, що випереджає зростання доходів населення. Компенсувати дефіцит та врівноважити пропозицію та попит може лише виведення на ринок нових об'єктів. А для цього потрібна коректна робота дозвільної системи”.